Wigilia dla osób samotnych i bezdomnych

Home / Wigilia dla osób samotnych i bezdomnych

Wigilia dla osób samotnych i bezdomnych

21 grudnia 2018 w oleśnickim zamku miała miejsce wieczerza wigilijna, w której wzięło udział ponad 100 osób.

 

W tym roku organizatorzy trzech parafii zdecydowani że Wieczerza wigilijna dla najuboższych mieszkańców Oleśnicy odbędzie się w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w oleśnickim zamku. Na ręce pana dyrektora Przemysława Wróbla dziękujemy za gratisowe udostepnienie sali. Koordynatorem była Pani Bożena Stachurska z parafii św. Jana Apostoła Ewangelisty w Oleśnicy. Nadmieniamy, że jest to wspólna inicjatywa Akcji Katolickiej, parafialnych zespołów Caritas, Mamre, PCK, MOPS-u oraz stowarzyszenia SIM.

 

Potrawy wigilijne przygotowały i z gracją podawały panie z Centrum Usług Społecznych, która podlega MOPS a dyrektorem jest Pani Danuta Szczepanik. Natomiast organizacje kościelne upiekły świąteczne ciasta. Przygotowaniem i wydawaniem paczek jak w zeszłym roku zajęła się wspólnota Przymierza Rodzin Mamre oraz młodzież ze szkoły podstawowej nr 3 pod kierownictwem Moniki Bartnik oraz Renaty Cugowskiej i Iwony Balik.

 

Kolędy śpiewał parafialny chór Iunctus z parafii NMP Matki Miłosierdzia. Po odczytaniu Ewangelii przez ks. Mieczysława Janczyszyna Proboszcza z Bazyliki i zabraniu głosu przez pana Burmistrza Jana Bronsia, wszyscy złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Wieczerzy uczestniczył też ks. Jan Kudlik proboszcz parafii NMP Fatimskiej, która w przyszłym roku będzie koordynować organizację wigilii. Po spożyciu wigilijnych potraw, wytworzyła się bardzo ciepła i miła atmosfera rodzinna. Wspólne śpiewanie kolęd które intonował Aleksander Chrzanowski, zwierzenia się uczestników i podziękowania organizatorem nie miały końca. Na zakończenie we wspólnej modlitwie, którą prowadził Roman, podziękowaliśmy Panu Bogu, że jesteśmy razem, modliliśmy się też za chorych i zmarłych Dobrodziejów, wychodząc z zamku każdy uczestnik otrzymał obfitą paczkę żywnościową. Młodzi wolontariusze pomogli ciężkie paczki zanieść do domu, a tych co daleko mieszkają odwóz swoim samochodem Wojciech Bartnik oraz Maciej Sycianko. Bóg zapłaći wszystkim ,którzy przyczynili się do zorganizowania tej pięknej wieczerzy, a nade wszystko tym którzy przyszli aby wspólnie się radować i chwalić Boga, że dał nam w małym dzieciątku SAMEGO SIEBIE…Bóg się rodzi, moc truchleje……

 

Roman Faryś
Filmowanie i foto Roman Faryś
KRÓLUJ NAM CHRYSTE