Rekolekcje adwentowe 2018

Home / Rekolekcje adwentowe 2018

Rekolekcje adwentowe 2018

Od 8 do 11 grudnia odbyły się rekolekcje adwentowe połączone z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła z groty Objawień na Górze Gargano.

 

 

Nauki rekolekcyjne głosił o. Rafał Szwajca ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła (Michalici). Parafianie usłyszeli między innymi o świecie aniołów, o roli archanioła Michała – którego imię w języku hebrajskim oznacza „Któż jak Bóg?” i który przypomina, że – jak pisze św. Paweł Apostoł – „Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” (Rz 8,31b). Usłyszeli również świadectwa o ludziach, którzy doświadczyli w swoim życiu mocy wstawiennictwa Księcia Aniołów. Figura archanioła (kopia tej z Gargano) stanęła tuż obok ołtarza. Po każdej z Mszy św. parafianie podchodzili do niej, by złożyć (niektórzy na piśmie) prośby i podziękowania. Można było przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła i kupić poświęcone mu publikacje. W programie rekolekcji znalazł się między innymi akatyst – nabożeństwo ku czci NMP Panny, Wieczór ze św. Michałem Archaniołem, modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła oraz Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

Można powiedzieć, że dwie najważniejsze po Bogu w niebie osoby – Maryja i Michał Archanioł – zaproszone zostały do szczególnej opieki nad rekolekcjami oraz nad całą parafią , zauważając że rekolekcje rozpoczęły się w dniu uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Wieczorny Apel Jasnogórski ponownie zgromadził wiernych wokół NMP Matki Miłosierdzia i Michała Archanioła. Innymi okazjami były Msze św. z udziałem dzieci, młodzieży, homilie przeznaczone dla małżeństw i rodziców. Ale tak naprawdę „przygoda” ze św. Michałem rozpoczęła się w naszej parafii już pięć lat temu. Od tego czasu po każdej Mszy św. w tygodniu modlimy się wzywając orędownictwa tego, który jednoznacznie opowiedział się po stronie Boga przeciwko szatanowi – Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce. a przeciw zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną Nawiedzenie parafii przez kopię cudownej figury wzmocni kult archanioła i wspomoże na drodze powołania chrześcijańskiego. On bowiem, podobnie jak Maryja, wskazuje na Boga

filmowanie,foto Roman Faryś

Treść Dariusz Stępień

 

Rekolekcje adwentowe Dzień 2 Apel